Bejelentkezés:
Felh. név:
Jelszó:

















Kreatív Hobby - Dekupázs Klub - 2010. június 12.

A nyári szünet előtti utolsó klubfoglalkozáson egy elég munkás darab elkészítéséhez fogtunk hozzá (cserépkancsó tállal) - nem is jutottunk el csak addig, hogy felragasszuk a mintát a kancsóra és előkészítsük a következő lépéseket.
A díszítés önmagában nem nehéz, csak tényleg elég időigényes, így mindenki egy kis "házi feladattal" térhetett haza.

A foglalkozásnak volt egy érdekes momentuma: a mintadarabon, a kancsó alsó felét "vörösbor" színű festékkel kentem le, hogy a mintát meg lehessen emelni és akkor is szépen látszódjon, ha a kancsó a tálban áll. Természetesen, a résztvevőknek lehetőségük volt a szín kicserélésére és nyolcan jelezték is, hogy inkább az "olívazöld" mellett döntenek. Amikor megmutattam a zöld festékkel, hogy hogyan lehet meghúzni egy hellyel-közzel egyenes vonalat a kancsó oldalán, kiderült, hogy fog kinézni összhatásában az "új" színnel. A nyolcból heten visszatértek a vörösbor színhez.
Ez a kis történet is jól példázza azt, amiről már többször beszélgettünk foglalkozásokon, hogy talán a legnehezebb "fejben" összerakni a díszítést, mert a valóságban lehet, hogy közel nem azt a hatást érjük el, amit szeretnénk. (Ha elbizonytalanodunk, érdemes egy kisebb felületen kipróbálni a színt, akkor is, ha esetleg át kell festenünk.)

A Kreatív Hobby Dekupázs Klub szeptemberben folytatódik.















^Oldal tetejére   Főoldal  Raktár  Magamról  Galéria  Szolgáltatások
Foglalkozások  Kapcsolat  Regisztráció

 

Készítette: DF-WEB